Wystawa czasowa pt.: "Zabawki PRL-u"

Zapraszamy zarówno tych starszych, jak i młodszych przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie na wystawę czasową zatytułowaną „Zabawki PRL-u”. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Zabawek „Bajka” z Kudowy Zdroju.

Zabawki, będące jednocześnie eksponatami, z pewnością pozwolą przenieść się w czasy dzieciństwa wszystkim 30-to, 40-to, 50-cio latkom. Na wystawie można obejrzeć zabawki zarówno tradycyjnie przeznaczone dla dziewczynek takie jak lalki, wózki, misie, mebelki dla lalek, jak i te przeznaczone do zabawy dla chłopców: samochody, żołnierzyki, pistolety. Ale jak każdy wie, najlepsza zabawa jest w grupie, dlatego nie brakuje także przeróżnych gier planszowych, klocków drewnianych, plastikowych czy też konstrukcyjnych. Zachęcamy dorosłych, aby pokazywali jak dawniej spędzali wolny czas. Wierzymy, że ten spędzony w Muzeum zaowocuje wspólnymi zabawami rodzinnymi, nierzadko dawno już zapomnianymi. Zabawki w czasach PRL nie były tak kolorowe jak obecnie i w większości nie spełniały współczesnych przepisów bezpieczeństwa.  Wzornictwo zabawkarskie opierało się głównie na bajkach telewizyjnych i kulturze ludowej.

Wystawa prezentowana jest w siedzibie głównej Muzeum przy pl. Jana Metziga 17. Wystawa dostępna dla zwiedzających jest od 30 sierpnia do 17 listopada 2013 r.

Zdjęcia z otwarcia wystawy