Muzeum w Gostyniu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Zabawki PRL-u” ze zbiorów Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju w czwartek, 26 czerwca 2014 roku, o godz. 16.00 w sali wystaw czasowych. Zabawki to genialny wynalazek, który był w posiadaniu każdego z nas. Zabawki były i są zminiaturyzowanymi przedmiotami ze świata dorosłych. Zawsze odzwierciedlały epokę w której powstały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenia historyczne. Sprawiały radość, rozbudzały wyobraźnię, uczyły. Są dobrem ogólnoświatowym, nieprzemijającym, świadectwem rozwoju kultury materialnej ludzkości. Gościem wernisażu będzie Maria Ozierańska – dyrektor Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. Wystawa  będzie czynna do 15 września 2014 roku.

„Zabawki PRL-u” w gostyńskim Muzeum