Za każdą zabawką stoi człowiek, dziecko, dzieciństwo. Mnóstwo przygód, historii, tajemnic, uśmiechów i smutków. Dzięki darczyńcom w naszych Muzeach znajduje się mnóstwo eksponatów z duszą. Każdy z nich niesie ze sobą ciekawe historie i żywe wspomnienia, które pozwalają nam spojrzeć na zabawkę z perspektywy jej właściciela. Na wystawie te specjalne eksponaty rozpoznasz bez problemu – są oznaczone małym serduszkiem.
Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają nam tworzyć te wyjątkowe miejsca.
 

Kudowa-Zdrój.

Dorota Uzar – Świebodzice
Krystyna Szafert – Częstochowa
Urszula Marchewka – Zawiercie
Władysława Lepek – Zielona Góra
Blanka i Milos Strajkovic – Hornt
Łucja Sikorska – Nakło nad Notecią
Krzysztof Krawczyk – Częstochowa
Małgorzata Mączyńska – Opole
Jadwiga Domańska – Wrocław
Anna Sobczuk-Jodłowska – Ustka
Julia Wojtasik – Łódź
Danuta Ułasiewicz – Kłodzko
Anna Kuteraś – Wrocław
Iza i Zofia Debich – Pabianice
Stanisław Tyburski – Białe Błota
Barbara i Zbigniew Sokół – Karpacz
Jerzy Łysek – Warszawa
Barbara Piwowar – Kudowa-Zdrój
Renata Zając – Poznań
Bogumiła Maciejewska – Łomża
Lesław Jańczyk – Kleszczów
Alicja Byszewska – Warszawa
Jerzy Artyszuk – Rybnik
Bożena Szablewska – Kudowa-Zdrój
Elżbieta Dymart – Grudziądz
Barbara Malinowska – Wałbrzych
Dagmara Zacharjasz – Bobrowniki
Jolanta i Zbigniew Szymańscy – Poznań
Renata Kołodziejczak – Osie
Andrzej Talarek – Szczytna
Halina Woźna – Poznań
Franciszek Dymczyński – Kłodzko
Piotr Kaźmierczak – Ostrów Wielkopolski
Agnieszka i Darek Mielec – Kudowa-Zdrój
Magda Kiełbasa – Kłodzko
Zofia Gołąb – Kudowa-Zdrój
Jan i Krystyna Tkacz – Hannover
Zofia Juszczak – Wierzbięcice
Marie Bilova – Nachod
Magdalena Taraziewicz-Strzałka – Wrocław
Ewa Kozerska – Duszniki-Zdrój
Elżbieta Zyskowska – Wrocław
Krzysztof Moskwa – Łysa Góra
Izabela Baranowska – Luboń
Ewelina Ewertowska – Warszawa
Konrad Maciko – Wrocław
Dominik Załubski – Nowy Sącz
Elżbieta Borowiak – Poznań
Jakub Kamocki – Wrocław
Asociace Detskich Domovu – Trutnow
Adam Marchewka – Kudowa-Zdrój
Dorota Kordus – Toruń
Dorota Sozańska – Strzegom
Aleksandra Małek – Bytom
Sylwia i Damian Kasprzykowie – Łódź
Dorota Kozak – Poznań
Julia Galusik – Poznań
Barbara Stryk – Stare Drzewce
Renata Szczęsna – Gryfino
Zofia Pieczonka – Kudowa-Zdrój
Marek Krzan – Kłodzko
Beata Kowal – Wrocław
Małgorzata Bułaś – Szczecin
Szymon Wawrzykiewicz – Poznań
Teresa Michalak – Kudowa-Zdrój
Krystyna Stępniewska – Wieluń
Piotr Sobierski – Gdynia
Joanna Hyżewicz – Łódź
Paweł Piłat – Lublin
Mariola i Czesław Frejer – Łódź
Wojciech Jóźwiak – Środa Wielkopolska
Edward Rojszyk – Bydgoszcz
Antoni Zawiślański – Warszawa
Marek i Ewa Stępniewscy
Agnieszka Dolata – Poznań
Czesława Bakalarz – Poznań
Marzenia Pelc – Stalowa Wola
Piotr Dziepak – Błażowa
Maciej Barnaś – Bardo
Małgorzata Bulanda – Kraków
Irena Józefowska – Świdwin
Maria Warzecha – Osiek Grodkowski
Tadeusz Kłudniak – Kłodzko
Danuta Tołłoczko-Smolarska – Góra
Jolanta Zamorska-Wójcik
Krystyna Kowalska – Kudowa-Zdrój
Mateusz Przybylski – Poznań
Maria Leukiewicz – Gdańsk
Marta Rajchett-Świerszczków – Łódź
Katarzyna Kolega – Ziębice
Edward Poliński – Warszawa
Beata Kowal – Wrocław
Magdalena Puk i Cezary Czajka – Nowy Tomyśl
Wanda Wądoławska – Reszel
Teresa Śliwkowicz – Olsztynek
Tadeusz Mioduski – Kudowa-Zdrój
Danuta i Przemysław Miklas – Inowrocław
Grzegorz Nowicki – Jenielnia Góra
Maria Górska – Niemcz
Pallas S.C. – Gostyń
Maria Wojciechowska – Gostyń
Agata Sernecka – Wroclaw
Justyna Szablewska – Kudowa-Zdrój
Anna Lower – Smolec
Maria Kigina – Kołobrzeg
Maria Wojciechowska – Gostyń
Thomas Glombik Friedrich – Schwalbach
Tatiana Jarczewska – Wrocław
Anna Salwa – Wrocław
Marek Gajewski – Gryfino
Aneta i Grzegorz Wlizło – Łuków
Marta i Michał Wojtaś – Łuków
Magdalena Hirszfeld – Poznań
Brygida Komperda – Częstochowa
E. Tracz – Będzin
Waldemar Jarmużek – Grudziądz
Aldona i Waldemar Runowscy – Poznań
Mirosława Piasecka – Gdynia
Jakub Kamocki – Wrocław
Marek Cybulski – Kudowa-Zdrój
Anna Siwecka -Darnków – Lewin Kłodzki
Andrzej Berczyński – Duszniki-Zdrój
Paweł Bakota – Kłodzko
Igor Stopa – Płoty
Natalia Pawluś – Płoty
Małgorzata Dryjańska – Krotoszyn
Katarzyna Linart – Warszawa
Elżbieta Szydłowska – Bytom
Magdalena Kuncewicz – Polanica-Zdrój
Albina Lewandowska – Gniew
Antoni Wiercimok – Opole
Janina i Agnieszka Dubiel – Wrocław
Barbara i Andrzej Wiśniewscy – Warszawa
Anna Dolata – Poznań
Krystyna i Zbigniew Pałac – Opole
Martin Sobociński – Ząbkowice Śląskie
Agata Tsirbe-Chrzanowska – Warszawa
Małgorzata Wolniaczyk – Lesica
Wiesława Duda – Bydgoszcz
Magdalena Wojciechowska – Lednica Górna
Pani Mirosława z Wrocławia
Joanna Zakrzewska – Wrocław
Ewa Nawrot – Kępno
Emilia Marcinowska – Grzegorzowice
Paweł Pitera – Dziekanów Polski
Zuzanna Sikora
Anna Baczyńska-Szkucik – Lublin
Adam Śliż – Poznań
Jolanta Porombka – Gliwice
Natalia Chrzanowska, Nina Tsirbe – Warszawa
Magdalena Jankowska – Opole

Krynica-Zdrój.

Elżbieta Dymart – Grudziądz
Ewa i Lucjan Greleccy – Krynica-Zdrój
Katarzyna Sztyber – Ząbki
Teresa Iwanowska – Warszawa
Krzysztof Moskwa – Łysa Góra
Izabela Baranowska – Luboń
Elżbieta Borowiak – Poznań
Dominik Załubski – Nowy Sącz
Łukasz Przybysz – Radziłów
Jolanta Dyrla – Krynica-Zdrój
Maria Skowrońska – Krynica-Zdrój
Wojciech Budzyński – Lublin
Mieczysław Baiński – Warszawa
Danuta Micuła – Poznań
Edward Rojszyk – Bydgoszcz
Antoni Zawiślański – Warszawa
Marek i Ewa Stępniewscy – Kraków
Marzena Pelc – Stalowa Wola
Hanna Kozłowska – Kraków
Piotr Dziepak – Błażowa
Joanna Wojtkiewicz – Warszawa
Małgorzata Dziubek – Kielce
Maria i Edward Sobieszczyk – Nakło
Rafał Sochacki – Kraków
Barbara Dunin – Wielka Brytania
Iwona Zapolska-Maciejowska – Gdynia
Barbara Stryk – Szlichtyngowa
Karolina Warno – Warszawa
Jacek Kozaczka – Kraków
Katarzyna Bieńkowska – Warszawa
Krystyna Legutko – Nowy Sącz
Anna Cędrowska – Łódź
Maria Gidłowicz – Piaseczno
Halina Schejbal – Nowy Sącz
Alicja Szlacheta – Krynica-Zdrój
Jadwiga Altmajer – Olsztyn
Marta Borowicz – Kraków
Zbigniew i Iwona Pupek – Marki
Bernadeta Gadomska – Iława
Anna Gołębiewska – Warszawa
Wanda Marciniak – Słupno
Aneta Śliwa – Kobylanka
Anna Andrzejewska – Nowy Tomyśl
Anna Szczepaniak – Powroźnik
Dorota Janosz – Kołobrzeg
Kacper Wadełek – Warszawa
Małgorzata Madej – Piotrków Trybunalski
Piotr Langer – Kraków
Danuta Laskowska – Milanówek
Krzysztof Rudnicki – Tylicz
Marcin Musiał – Jaworzno
Piotr Osiej – Lublin
Monika Dziubek – Poręba Wielka

  1. Dziękujemy również wszystkim anonimowym Darczyńcom.
  2. Staramy się by ta lista była aktualizowana na bieżąco.

Jeśli widzisz błąd, skontaktuj się z nami.


telefon: Kudowa: +48 601 948 423 Krynica: +48 783 783 139
e-mail: kudowa@muzeum-zabawek.pl / krynica@muzeum-zabawek.pl

szybki kontakt.

godz. otwarcia.