o muzeum.

Krynica-Zdrój.

Przenieś się do beztroskiego świata dzieciństwa.

Jeśli chciałbyś na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, pokazać dzieciom czym się kiedyś bawiłeś, zastanawiasz się jak wyglądały zabawki naszych pradziadków lub po prostu szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane popołudnie, wybierz się do Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju. To niezwykłe miejsce, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Świetne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznaj historię z innej perspektywy i przenieś się do miniaturowego świata, z którego nie będziesz chciał wyjść.

Historia Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju.

Muzeum Zabawek Krynica zostało otwarte w lipcu 2010 roku jako filia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, które istnieje już od 2002 roku. Jest prowadzone przez małżeństwo pasjonatów, którzy kontynuując rodzinną tradycję dbają o dziedzictwo kulturowe, jakim jest zabawka. W Krynickim muzeum jest zgromadzone ponad 3 tysiące światowej klasy eksponatów. Na około trzystu metrach kwadratowych znajdziesz zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80. XX wieku.


darczyńcy.

Muzeum Zabawek to żywa kolekcja, którą stale rozwijamy. Pomagają nam w tym darczyńcy, którzy decydują się przekazać własne zabawki do muzealnych gablot, aby mogły one cieszyć kolejne pokolenia.
Przejdź dalej, aby ich poznać.

czytaj dalej >

polecamy.

Aby wycieczka do Muzeum Zabawek obfitowała w jeszcze więcej wrażeń polecamy Państwu inne atrakcje oraz ciekawe miejsca w okolicy, które również warto odwiedzić.

Przejdź dalej, aby je poznać.

czytaj dalej >

muzeum w liczbach.

3654 eksponaty
11 sal wystaw
300 m² ekspozycji
1000000 wspomnień

oferta.

Kliknij przycisk aby poznać szczegóły oferty

aktualności.

wpis #5

wakacje w Muzeum Zabawek

Przez całe wakacje ekspozycja jest czynna dla zwiedzających codziennie od godziny 10:00 do 18:00! Serdecznie zapraszamy na podróż w czasie przez kolorowy świat zabawek!

wpis #4

Znaczek Turystyczny

Z radością informujemy, że z dniem 2.04.2019 do sprzedaży trafił piękny Znaczek Turystyczny z naszego Muzeum 🙂 Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów do naszego sklepiku! więcej informacji o Znaczkach Turystycznych: https://www.znaczki-turystyczne.pl/

wpis #3

Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

W dniach od 23 stycznia do 18 marca 2018 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu będzie można spotkać kilka naszych eksponatów, które wzbogacają wystawę pt. „Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki” Baśnie, bajki i zabawy dziecięce w dawnej grafice i rysunku. Ekspozycja ukazuje grafiki i rysunki europejskie – w tym polskie – powstałe od 2. połowy XVIII […]

kontakt.

Formularz kontaktowy:
Dane teleadresowe:

ul. Piłsudskiego 2,
33-380 Krynica-Zdrój

tel. 783 783 139
tel. 693 634 114

krynica@muzeum-zabawek.pl

Godziny otwarcia:

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 18:00

szybki kontakt.

+48 783 783 139

godz. otwarcia.

codziennie od 10:00 do 18:00