o muzeum.

Krynica-Zdrój.

Przenieś się do beztroskiego świata dzieciństwa.

Jeśli chciałbyś na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, pokazać dzieciom czym się kiedyś bawiłeś, zastanawiasz się jak wyglądały zabawki naszych pradziadków lub po prostu szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane popołudnie, wybierz się do Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju. To niezwykłe miejsce, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Świetne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznaj historię z innej perspektywy i przenieś się do miniaturowego świata, z którego nie będziesz chciał wyjść.

Historia Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju.

Muzeum Zabawek Krynica zostało otwarte w lipcu 2010 roku jako filia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, które istnieje już od 2002 roku. Jest prowadzone przez małżeństwo pasjonatów, którzy kontynuując rodzinną tradycję dbają o dziedzictwo kulturowe, jakim jest zabawka. W Krynickim muzeum jest zgromadzone ponad 3 tysiące światowej klasy eksponatów. Na około trzystu metrach kwadratowych znajdziesz zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80. XX wieku.


darczyńcy.

Muzeum Zabawek to żywa kolekcja, którą stale rozwijamy. Pomagają nam w tym darczyńcy, którzy decydują się przekazać własne zabawki do muzealnych gablot, aby mogły one cieszyć kolejne pokolenia.
Przejdź dalej, aby ich poznać.

czytaj dalej >

polecamy.

Aby wycieczka do Muzeum Zabawek obfitowała w jeszcze więcej wrażeń polecamy Państwu inne atrakcje oraz ciekawe miejsca w okolicy, które również warto odwiedzić.

Przejdź dalej, aby je poznać.

czytaj dalej >

muzeum w liczbach.

3654 eksponaty
11 sal wystaw
300 m² ekspozycji
1000000 wspomnień

oferta.

Kliknij przycisk aby poznać szczegóły oferty

aktualności.

wpis #9

Ferie 2023

Przez całe ferie muzeum będzie czynne codziennie. W godzinach od 10.00 do 19.00. Zapraszamy 🙂

wpis #8

Otwieramy 4 maja!

Od 4 maja 2021 nasze Muzea są ponownie otwarte! • zwiedzanie: Muzeum jest czynne codziennie od 9:00 do 18:00 Zwiedzamy wyłącznie w poprawnie założonych maseczkach, utrzymujemy dystans społeczny i dezynfekujemy ręce. Ze względu na ograniczenia w ilości osób na m2, mogą wystąpić utrudnienia. Serdecznie zapraszamy!

wpis #7

Paczki-Niespodzianki

Lockdown trwa, a my tęsknimy za Goścmi! Żeby nieco osłodzić tę rozłąkę z Wami, przygotowaliśmy do sprzedaży dwa rodzaje Paczki-Niespodzianki. Paczka za 40 zł lub za 80 zł. Kupując Paczkę otrzymasz od nas upominki z muzealnego sklepiku, które na pewno wywołają Twój uśmiech! Rozsyłamy nasze Niespodzianki, by radość dzieciństwa dotarła do Ciebie gdziekolwiek jesteś. Zapraszamy […]

kontakt.

Formularz kontaktowy:

  Dane teleadresowe:

  ul. Piłsudskiego 2,
  33-380 Krynica-Zdrój

  tel. 783 783 139
  tel. 693 634 114

  krynica@muzeum-zabawek.pl  Godziny otwarcia:

  10:00 do 17:00

  szybki kontakt.

  +48 783 783 139

  godz. otwarcia.

  10:00 do 17:00