Czynne codziennie od 9:00 do 18:00

Kudowa Zdrój

Dzieje zabawek w książce opisane

24 kwietnia 2017 roku w siedzibie Muzeum w Kudowie-Zdroju odbyła się premiera książki pt. „Dzieje zabawek dziecięcych na ziemiach polskich do początku XX wieku”, autorstwa wspaniałego zespołu: prof. Doroty Żołądź-Strzelczyk, dr Katarzyny Kabacińskiej-Łuczak, dr Moniki Nawrot-Borowskiej oraz dr Izabeli Gomułki. 
Książka ta powstała jako rezultat projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, a wydana została przez Wydawnictwo Chronicon. Zasadniczą część opracowania stanowi leksykon zabawek; w układzie alfabetycznym przedstawione zostały zabawki, jakimi bawiły się dzieci na ziemiach polskich od czasów średniowiecza do wybuchu I wojny światowej: od bąków do żołnierzyków. Do odtworzenia zasobu zabawek wykorzystano różnorodne źródła: pisane, ikonograficzne, a przede wszystkim materialne, czyli przechowywane w muzeach i kolekcjach prywatnych dawne akcesoria zabaw dziecięcych.
Jest to pierwsza i jedyna publikacja tego typu w naszym kraju! 
Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w tworzeniu tej wyjątkowej i pięknie wydanej książki.
Dziękujemy autorkom tego projektu oraz wszystkim obecnym podczas premiery. Bez wątpienia jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto kocha zabawki, dostępna również w naszych sklepikach. Polecamy!