o muzeum.

Krynica-Zdrój.

Przenieś się do beztroskiego świata dzieciństwa.

Jeśli chciałbyś na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, pokazać dzieciom czym się kiedyś bawiłeś, zastanawiasz się jak wyglądały zabawki naszych pradziadków lub po prostu szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane popołudnie, wybierz się do Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju. To niezwykłe miejsce, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Świetne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznaj historię z innej perspektywy i przenieś się do miniaturowego świata, z którego nie będziesz chciał wyjść.

Historia Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju.

Muzeum Zabawek Krynica zostało otwarte w lipcu 2010 roku jako filia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, które istnieje już od 2002 roku. Jest prowadzone przez małżeństwo pasjonatów, którzy kontynuując rodzinną tradycję dbają o dziedzictwo kulturowe, jakim jest zabawka. W Krynickim muzeum jest zgromadzone ponad 3 tysiące światowej klasy eksponatów. Na około trzystu metrach kwadratowych znajdziesz zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80. XX wieku.


darczyńcy.

Muzeum Zabawek to żywa kolekcja, którą stale rozwijamy. Pomagają nam w tym darczyńcy, którzy decydują się przekazać własne zabawki do muzealnych gablot, aby mogły one cieszyć kolejne pokolenia.
Przejdź dalej, aby ich poznać.

czytaj dalej >

polecamy.

Aby wycieczka do Muzeum Zabawek obfitowała w jeszcze więcej wrażeń polecamy Państwu inne atrakcje oraz ciekawe miejsca w okolicy, które również warto odwiedzić.

Przejdź dalej, aby je poznać.

czytaj dalej >

muzeum w liczbach.

3654 eksponaty
11 sal wystaw
300 m² ekspozycji
1000000 wspomnień

oferta.

Kliknij przycisk aby poznać szczegóły oferty

aktualności.

wpis #6

Zwiedzanie na nowych zasadach

Od 1 czerwca zapraszamy na zwiedzanie codziennie od 10:00 do 17:00! Przygotowaliśmy nowe eksponaty i nowe aranżacje! Zgodnie z rozporządzeniami ministerstw, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, do odwołania obowiązują niniejsze zasady: 1. Wchodząc do budynku zasłoń usta i nos (nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia) oraz zdezynfekuj ręce płynem antybakteryjnym – znajdziesz go […]

wpis #5

wakacje w Muzeum Zabawek

Przez całe wakacje ekspozycja jest czynna dla zwiedzających codziennie od godziny 10:00 do 18:00! Serdecznie zapraszamy na podróż w czasie przez kolorowy świat zabawek!

wpis #4

Znaczek Turystyczny

Z radością informujemy, że z dniem 2.04.2019 do sprzedaży trafił piękny Znaczek Turystyczny z naszego Muzeum 🙂 Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów do naszego sklepiku! więcej informacji o Znaczkach Turystycznych: https://www.znaczki-turystyczne.pl/

kontakt.

Formularz kontaktowy:

  Dane teleadresowe:

  ul. Piłsudskiego 2,
  33-380 Krynica-Zdrój

  tel. 783 783 139
  tel. 693 634 114

  krynica@muzeum-zabawek.pl

  Godziny otwarcia:

  10:00 do 18:00 Piątek Sobota do 20.00

  szybki kontakt.

  +48 783 783 139

  godz. otwarcia.

  10:00 - 18:00 Piątek Sobota do 20.00